Connect with Us

Lampard nuk ndalet, kërkon në skuadër një tjetër talent shqiptar

Premier Liga

Lampard nuk ndalet, kërkon në skuadër një tjetër talent shqiptar

Publikuar

-

Marash Kumbulla do të jetë një temë e nxehtë gjatë merkatos së verës dhe lufta për të ka nisur që në muajt e parë të vitit 2020. Juventusi, Interi e Napoli janë ekipet italiane që e kërkojnë mbrojtësin shqiptar në grupin e tyre, madje me dy skuadrat e fundit që e tentuan një gjë të tillë që në dritaren e transferimeve të dimrit. Por gara për lojtarin kuqezi nuk do të mbetet vetëm Brenda kufijve të Italisë, pasi dy gjigantët e Premier League, si Manchester United dhe Chelsea janë vënë pas tij.

HomeDerbi anglez për Marash Kumbullën, Lampard i do të dy yjet e Shqipërisë nën urdhërat e tij

DERBI ANGLEZ PËR MARASH KUMBULLËN, LAMPARD I DO TË DY YJET E SHQIPËRISË NËN URDHËRAT E TIJ
Marash Kumbulla do të jetë një temë e nxehtë gjatë merkatos së verës dhe lufta për të ka nisur që në muajt e parë të vitit 2020. Juventusi, Interi e Napoli janë ekipet italiane që e kërkojnë mbrojtësin shqiptar në grupin e tyre, madje me dy skuadrat e fundit që e tentuan një gjë të tillë që në dritaren e transferimeve të dimrit. Por gara për lojtarin kuqezi nuk do të mbetet vetëm Brenda kufijve të Italisë, pasi dy gjigantët e Premier League, si Manchester United dhe Chelsea janë vënë pas tij.

Sipas prestigjozes “The Sun” Solskjaer dhe Lampard e duan Kumbullën nën urdhërat e tyre, ndërsa klubet janë të gatshme të paguajnë edhe shifrën që Verona dëshiron të arkëtojë në xhepat e saj dhe që kap shifrën e 23 mijë paundëve. Një transferim te blutë e Londrës ndoshta do të ishte i duhuri për mbrojtësin kuqezi, duke parë edhe projektin që trajneri Lampard ka, me të rinjtë që janë kthyer në një pjesë thelbësorë e punës së tij.

Gjithashtu te Chelsea do të gjente një tjetër yll shqiptar në rritje, Armando Brojën, i cili plotësoi ëndrrën e tij pak kohë më parë duke debutuar me ekipin A. Dy futbollistë shqiptar që nuk i kalojnë 20 vjeç dhe aftësitë nuk i mungojnë aspak ashtu siç nuk ka për tu munguar as suksesi nëse vazhdojnë të mbajnë hapin e deritanishëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: