Connect with Us

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Sport

Luajnë 3 shqiptarë/ Dorëzohet vendi i fundit i Europës, edhe aty ndalohet futbolli

Publikuar

-

Tashmë është zyrtare dhe Turqia është vendi i fundit në Europë që ndalon futbollin për shkak të koronavirusit. Organizatorët e kampionatit turk, edhe pse virusi po arrin të përfshijë shumë njerëz, nuk e kishin parë të arsyeshme deri tani të ndalnin futbollin.

Megjithatë, stopimi tashmë ka ardhur, teksa ditën e sotme është njoftuar viktima e dytë për shkak të Covid-19. Edhe në vendin ku luajnë Muriqi, Selmani apo Çikalleshi tashmë të gjithë do të detyrohen të mbyllen nëpër shtëpia për të evituar përhapjen në masë të virusit të rrezikshëm.

Lajmin e ka bërë të ditur ministria e sporteve, e cila ka njoftuar gjithashtu ndërprejen e mënjëhershme edhe të kampionatit të basketbollit, që është një nga më të ndjekurit, hendbollit dhe volejbollit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE