Connect with Us

Mavraj i përgjigjet Ramës: Ne e çuam Shqipërinë në Europian, shpresojmë ta çoni edhe ju…

Kombëtare

Mavraj i përgjigjet Ramës: Ne e çuam Shqipërinë në Europian, shpresojmë ta çoni edhe ju…

Publikuar

-

Futbollisti i Shqipërisë Mërgim Mavraj shprehu mbështetjen për masat e marra nga qeveria shqiptare për kufizimin e orarit të lëvizjeve të qytetarëve në mënyrë që të shmanget infektimi dhe përhapja e koronavirusit.

Qendërmbrojtësi veteran thumboi kryeministrin për paralajmërin e këtij të fundit ndaj qytetarëve që të mos i pësojnë pasojat e rrezikshme si “kombëtarja e Shqipërisë që luan mirë, por mundet gjithmnë në fund”. Nëpërmjet rrjetit sociale “Facebook”, Mavraj u bëri thirrje politikanëve “që të ndihmojnë kombëtaren e Shqipërisë të mos pësojë gol në fund”.

Mesazhi i Mërgim Mavrajt për kryeministrin Edi Rama:

😉🇦🇱 @ediramaal #shqiperiaime ♥️ Ne kemi nis nje fushate ku mbeshesim edhe qeverine, ku solidarizohemi dhe u kerkojme qytetareve tane te rrine ne shtepi. Shendeti i gjithkujt me i rendsishem se cdo gje. Sa per golat ne minutat e fundit, ftojme politikanet te futen ne ndeshjet tona te ardhme te na japin nje dore mos te pesojm gol. Ne e cuam Shqiperine ne Europe, mbase e cojne edhe ata. 🤣

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: