Connect with Us

Nga bisedat me Gjicin te ofertat, rrëfet Pero Pejiç: Shqipëria “trampolinë” jo vetëm si futbollist

Sport

Nga bisedat me Gjicin te ofertat, rrëfet Pero Pejiç: Shqipëria “trampolinë” jo vetëm si futbollist

Publikuar

-

Pero Pejiç, sulmuesi kroat që ka spikatur në Supeiore me të gjitha ekipet ku është aktivizuar, duke filluar që nga Dinamo, Tirana, Skënderbeu, por edhe Kukësi e Flamurtari tashmë ka nisur një karrierë tjetër atë të trajnerit.

Peri ka një ekspeiencë të pasur si futbollistë që do t’i vlejë shumë edhe në trajnim, duke qenë se ka shëtitur në disa shtete si: Kroacia, Shqipëri, Austri, Arabi dhe Iran. Në një prononcim që ka dhënë enkas për “VipSport”, sulmuesi tregon për ofertat dhe mundësinë për ta nisur sërish nga Shqipëria edhe si trajner… “Aktualisht jam në qytetin tim, punoj me një trajner që e kam mik dhe ka shumë eksperiencë, por edhe lexoj shumë, sepse sot që të bëhesh trajner i mirë duhet që të studiosh shumë dhe të azhornohesh me metodikat më të fundit. Kë dua të ndjek? Dua që të jem vetvetja, ende nuk e kam nisur në një ekip të parë, – tha Pero Pejiç.

Shqipëria

I pyetur se a ka pasur kontakte nga Kukësi dhe e sheh si një mundësi ta nisë këtu si trajner, ai shtoi: “Pse jo, në Shqipëri unë kam shpërthyer si lojtarë ndonëse kam luajtur në 4-5 shtete dhe me futboll me kualitet. Por kam kaluar shumë mirë dhe më vjen mirë që emri im lakohet pozitivisht në futbollin shqiptar. Me Kukësin kam bisedime, madje drejtuesit i kam miq, kam kaluar shumë mirë me presidentin Gjici. Nuk e përjashtoj Shqipërinë si një trampolinë për të qenë një trajner i njohur në Europë më pas”.

Ofertat

Të shohim pres verën dhe jam i hapur për të vijuar karrierën e re si trajner tashmë”, – tha Pero Pejiç, ish-sulmuesi i spikatur në Superiore dhe një nga të huajt që ka lënë gjurmë.

/VipSport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: