Connect with Us

Strakosha feston sot ditëlindjen në karantinë, i vëllai i bën komentin epik

Seria A

Strakosha feston sot ditëlindjen në karantinë, i vëllai i bën komentin epik

Publikuar

-

Dita e sotme është speciale për portierin Tomas Strakosha. Gardiani shqiptar feston datëlindjen e 25, por nuk mund ta kaloj ashtu siç do ta kishte ëndërruar.

Tashmë, dihet situata e vështirë që po kalon Italia prej Koronavirusit, e në këtë formë ashtu si pjesa tjetër e vendit, edhe Strakosha është i mbyllur në shtëpi për kushte sigurie në pritje të lajmeve të mira për të rifilluar sërish jetesën normale.

Sakaq, në këtë ditë të veçantë për Strakoshën, nuk ka munguar edhe urimi nga vëllai i tij, Dimitri. Ka qenë një urim nga ata jo të zakonshmit teksa në një postim në Instagram, vëllai i portierit lidh situatën e Italisë me datëlindjen e Strakoshës.

“Vëllai im ka mbushur 25-vjeç dhe e gjithë bota është në karantinë, nuk mund ta imagjinoj se çfarë do të ndodhë kur të mbushë 30. Gëzuar datëlindjen vëllait më të mirë dhe portierit më të mirë në botë”, ishte komenti special i vëllait të Tomas Strakoshës. /VipSport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: