Connect with Us

VIDEO/ Dedikim special për Koronavirusin, ish-futbollisti i Superligës shënon gol në derbi

Sport

VIDEO/ Dedikim special për Koronavirusin, ish-futbollisti i Superligës shënon gol në derbi

Publikuar

-

Ndër të paktat kampionate në botë që po luhen këto ditë, është edhe ai i Nikaraguas së largët, ku protagonist po bëhet që prej vitit të kaluar një ish-futbollist i Kategorisë Superiore. Pablo Gajego, sulmuesi i cili për disa muaj ishte pjesë e Kastriotit në sezonin e kaluar, është zhvendosur në këtë kampionat ku vesh fanellën e Managuas.

Atje ai ka shkëlqyer duke u kthyer në lojtar protagonist për klubin e tij duke shënuar gola me vazhdimësi dhe duke qenë një ndër emrat më të spikatur të kampionatit në Nikaragua. Gajego dje ka qenë protagonist në derbin e kryeqytetit, mes Managuas dhe Municipal Zhalapa.

Ai ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes dhe ka menduar që t’ia kushtojë atë pikërisht atyre që po vuanin shumë në këto momente në çdo cep të botës. Gajego vendosi dorën mbi gojë sikur po mbante një maskë dhe dorën tjetër e ngriti drejt qiellit. “Goli im është për të gjithë ata që tani po përballen me COVID-19”, ishin fjalët e sulmuesit spanjoll. Një dedikim i këndshëm për një moment të vështirë që po e përjetojnë shumë njerëz në gjithë globin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: