Connect with Us

Anulimi i sfidës ndaj Kosovës, Bardhi i befason të gjithë me deklaratën

Sport

Anulimi i sfidës ndaj Kosovës, Bardhi i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Enis Bardhi, lojtari me origjinë shqiptare që përfaqëson Maqedoninë e Veriut, ka deklaruar në një intervistë për “Fan Zone” se ai nuk ka frikë nga këto ditë izolimi, sepse është mësuar të jetojë i vetëm që 16 vjeç.

24 vjeçari që luan me Levanten në Spanjë foli gjithashtu për ndeshjen Kosovë-Maqedoni, në kuadër të Ligës së Kombeve, duke u shprehur se më mirë që u shty sesa të luhej pa tifozë.

enis

Mesfushori Bardhi foli edhe për mënyrën sesi po kalon ditën, e cila është e fokuasuar te programi stërvitjes dërguar nga klubi, ndërsa thekson se shëndeti është gjëja më e rëndësishme në këto momente.

 

Intervista e Enis Bardhit për “Fan Zone”:

Si është situata në Spanjë?

Ashtu si në gjithë Europën, ne jemi mbyllur brenda dhe njerëzit janë ndërgjegjësuar shumë për të qëndruar në izolim. Ka shumë pak lëvizje dhe shpresoj që të kalojë sa më shpejt, pasi shëndeti i njerëzve është më i rëndësishëm.

Si po përgatitesh gjatë këtyre ditëve?
Kemi marrë programe specifike nga trajnerët dhe stafi i përgatitësve atletikë, të cilat po mundohem t’i zbatoj me përpikëri në kushtet e shtëpisë, për të ruajtur trupin në formë.

A e keni menduar të largoheni nga Spanja gjatë këtyre ditëve?
Në fakt unë jam mësuar të qëndroj vetëm, pasi jam larguar nga familja që në moshën 16-vjeçare. Gjatë kësaj kohe kam qenë në kontakt të vazhdueshëm me familjen time dhe u kam qëndruar strikt ushtrimeve që na kanë ngarkuar nga klubi, ndaj nuk e kam menduar të thyej rregullat e izolimit e të largohem.

Pa koronavirusin do të luhej edhe ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, ku priteshin shumë tifozë shqiptarë në stadium…
Më vjen mirë që u shty, pasi nuk do të ishte normale që të luhej pa praninë e tifozëve, siç po flitej ditët e fundit. Shpresoj që të luhet në një periudhë të qetë dhe të shijojmë një ndeshe të bukur në fushën e lojës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: