Connect with Us

E bujshme nga Italia: Kumbulla i ka thënë jo Napolit për Interin

Seria A

E bujshme nga Italia: Kumbulla i ka thënë jo Napolit për Interin

Publikuar

-

Marash Kumbulla vazhdon të jetë temë kryesore diskutimi në Itali, pasi mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare pritet që këtë verë të transferohet nga radhët e Veronës në ndonjë klub tjetër. Sipas mediave italiane, ai ka tanimë preferencën e tij kryesore, arsye pse ka refuzuar një emër të madh si Napoli.

Ka qenë prestigjiozja “La Gazzetta dello Sport”, që ka publikuar sot lajmin se Kumbulla i ka khyer përfundimisht përgjigje negative Gatuzos, pasi nuk dëshiron të bëhet pjesë e napolitanëve.

Ai duket se tërhiqet nga ideja për të shkuar te Interi, ku e pret një rol protagonisti pavarësisht moshës së re, pasi nga radhët e zikaltërve do të largohen në verë Godin e Skrinjiar, sidomos me këtë të fundit të kërkuar nga shumë klube të mëdha.

Marota dhe Auzilio kanë bërë lëvizjen e tyre dhe I njëjti burim sqaron se Kumbulla preferon që në Itali t’i bashkohet Interit. Por tani problem është se çmimi po rritet në mënyrë artificiale nga interesi i klubeve të huaja, sidomos atyre angleze, duke iu afruar 30 miliionë eurove, nga 20 që mendonte të shpenzonte klubi zikaltër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Maska falas për italianët, Gjimshiti tregon gjestin e madh që po ben e fejuara e tij serbe

Publikuar

-

Nga

Itali vijon të vuaj pasojat e virusit Covid-19 me qindra jetë humbura. Nga ana tjetër mijra persona janë të prekur apo edhe të tjerë që rrezikojnë shumë. Nevoja për masa mbrojtëse dhe mbështetje mbetet gjithmonë në rritje për të qenë sa më të sigurtë dita-ditës. E këtë herë ndihmës së donacioneve i bashkohet edhe partnerja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Surpriza e madhe e merkatos, Milot Rashica në Serinë A

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi nuk është emri i vetëm që po monitorohet me shumë kujdes në radhët e përfaqësueses së Kosovës nga klubet e mëdha italiane për merkaton e verës. Edhe Milot Rashica ka përfunduar prej kohësh në radarët e tyre e duket se më në fund një prej emrave të mëdhenj më Itali do të bëjë […]

LEXO TE PLOTE