Connect with Us

E paprecedentë/ Futbollistët e Tiranës thyejnë rregullat dhe dalin në stërvitje

Sport

E paprecedentë/ Futbollistët e Tiranës thyejnë rregullat dhe dalin në stërvitje

Publikuar

-

Edhe pse Shqipëria është në izolim thuajse total për shkak të Koronavirusit dhe janë anuluar të gjitha garat sportive, disa prej futbollistëve të Tiranës, nuk i janë bindur këtyre urdhrave të qeverisë dhe FSHF-së, duke thyer rregullar, që parandalojnë përhapjen e Koronavirusit, teksa së fundmi kanë zbritur në fushën e blertë të “Selman Stërmasit”, duke kryer stërvitje, si në ditët normale.

Në stërvitje ka qenë edhe një përgatitësi atletik, raporton Top Channel. Gazeta mëson se nuk bëhet fjalë për përgatitësin atletik të klubit Kosta Jani, pasi ai nuk ka qenë i pranishëm. Një situatë kjo e paprecedentë, ndërkohë që futbollistët rrezikojnë edhe të gjobiten.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: