Connect with Us

Edi Rama ironizoi Kombëtaren/ Odise Roshi nuk ia lë mangët, i kthen përgjigjen e merituar

Kombëtare

Edi Rama ironizoi Kombëtaren/ Odise Roshi nuk ia lë mangët, i kthen përgjigjen e merituar

Publikuar

-

Kryeministri Rama në daljen televizive ditën e djeshme për të folur rreth situatës së Coronavirus në vendin tonë, nuk nguroi të bënte një krahasim me Kombëtaren shqiptare. Duke I kërkuar njerëzve që të qëndronin në shtëpi Rama u shpreh “Mos të bëhemi si Kombëtarja, që ha gol në minutat e fundit dhe mban gjithçka mirë në fillim”. Një koment ky I cili solli direkt reagimin e mbrojtësit të Kombëtares Mërgim Mavraj, i cili me ironi etiketoi Ramën duke thënë se “politikanët të çojnë në Europë Shqipërinë, ashtu siç bëri Kombëtarja”.

Replikat duket sesa kanë filluar teksa së fundmi është Odise Roshi, ai I cili ka hedhur një foto të festimeve në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë pas kualifikimit në Euro 2016. Ashtu si dhe Mavraj, Roshi shprehet “Të vetmit që gëzuan dhe bën krenar të gjithë shqiptarët”, duke iu bërë tagg kështu të gjithë lojtarëve të Kombëtares. Një reagim ky që vjen në të njëjtën linj me dy reagimet e një dite më parë të Edi Ramës dhe Mërgim Mavraj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: