Connect with Us

Habit trajneri i vlonjatëve/ “Flamurtari s’mund të rrëzohet nga Superliga”

Sport

Habit trajneri i vlonjatëve/ “Flamurtari s’mund të rrëzohet nga Superliga”

Publikuar

-

Futbolli ka ndaluar në Shqipëri dhe kjo vjen në një moment kyç për Kategorinë Superiore. Klubet po I afroheshin sprintit të fundit dhe tashmë po jepnin më të mirën për të marrë pikët e duhura. Në ndeshjet e fundit ishte zgjuar edhe Flamurtari, të cilët në 5 sfida kanë regjistruar 1 fitore, 2 barazime dhe 2 humbje. Kjo ndalesë e kampionatit për shkak të përhapjes së Covid-19 nuk duket pozitive për trajnerin e Flamurtarit, Marcelo Troisi, i cili së fundmi I gëzohej paraqitjeve të skuadrës.

Në një intervistë ekskluzive për newsport.al, trajneri i vlonjatëve ka folur mbi situatën e krijuar nga Coronavirus. Në fjalën e tij Troisi shprehet se iu ka lënë disa këshilla lojtarëve për t’I ndjekur, ndërsa në rastin më të keq të anullimit të kampionatit shpreson se Flamurtari nuk do të zbresë një kategori më poshtë dhe një gjë e tillë do të ishte e padrejtë.

-Përshëndetje Troisi, me situatën e krijuar nga Coronavirus ndodheni në Shqipëri apo keni udhëtuar për në Greqi?

Unë tani jam në Greqi. Sapo pushuam stërvitjen udhëtova për në shtëpi.

-Si reaguat pas konfirmimeve të dy rasteve të para me Coronavirus? Vazhduat stervitjen?

Informacionin për Coronavirus në Shqipëri e mora shumë shpejtë. Shqipëria ndërmori masa tës shpejta dhe të shumta. Urime pasi aty janë dhe më pak raste. Sa u informuam ne ndërpremë stërvitjen sepse në radhë të parë kemi shëndetin.

-Kampionati është ndalur tashmë. Si do ndikojë kjo pauzë te skuadra?

Kjo do ndikojë sigurisht. Skuadra pati një lojë të re, morëm një ritëm shumë të mirë dhe kjo ndalesë do ti prekë të gjithë.

-Ju keni dhënë urdhëra lojtarëve për stervitjen që duhet të kryejnë teksa qëndrojnë në shtëpi?

Në fakt unë nuk kam dhënë ndonjë trajnim specific. Kërkova që të stërviten sa më shumë që të jetë e mundur dhe të jemi të vetëdijshëm për situatën. Të qëndrojmë në shtëpi dhe të kujdesemi.

-Nëse kampionati anullohet, Flamurtari duhet të qëndrojë në Superiore apo të bjeri një Kategori me poshtë?

Nëse kampionati përfundon tani do të ishte e padrejtë të rrëzoheshim në Kategorinë e Parë. Ky është mendimi im personal, le të presim. /

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: