Connect with Us

Stërvitje online, Partizani kopjon Bajernin e Mynihut

Sport

Stërvitje online, Partizani kopjon Bajernin e Mynihut

Publikuar

-

Ndryshe nga disa prej futbollistëve të Tiranës, që preferuan të zbrisnin në tapetin e blertë të “Selman Stërmasit”, për të kryer stërvitje, futbollistët e Partizanit, vijojnë çdo ditë të punojnë me program specifik në shtëpi.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi i kuq bën me dije se stërvitja ndiqet dhe koordinohet on line nga përgatitësi atletik i ekipit Gabriele Facia. Kjo metodë ndiqet nga shumë klube prestigjoze Europiane, si Bajerni i Mynihut, që e kontrollon stërvitijen on-line. Gjithashtu theksohet se pa përjashtim çdo ditë futbollitët do të vijojnë së bashku programin stërvitor.

NJOFTIMI I KLUBIT:

STËRVITJE NË KUSHTET E SHTËPISË

Lojtarët vijojnë çdo ditë të punojnë me një program specifik.
Për herë të parë një mënyrë e tillë stërvitore ndiqet dhe kordinohet on line nga përgatitësi atletik i ekipit Gabrielle Facia. Të gjithë lojtarët pa përjashtim çdo ditë zhvillojnë në të njëjtën kohë së bashku programin stërvitor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: