Connect with Us

Uzuni: Shoh nga ballkoni njerëz për vrap dhe shëtije, ja ç’po ndodh në Kroaci

Sport

Uzuni: Shoh nga ballkoni njerëz për vrap dhe shëtije, ja ç’po ndodh në Kroaci

Publikuar

-

Në Shqipëri jemi të pushtuar gjithmonë e më tepër nga një terror, për të mos u kthyer në realitet ajo ëndërr e keqe, që fatkeqësisht është duke e përjetuar Italia. Në kufijtë e së pabesueshmes, por atje Koronavirusi është kthyer në horror të vërtet, duke marrë shumë jetë njerëzish.

Por çfarë ndodh në vendet e tjera në Ballkan? Nga Kroacia na paraqitet një tjetër situatë, shumë më ndryshe sesa në Shqipëri. Teksa vendi ynë është në një shtetrrethim dhe nuk këshillohet që të bëhet asnjë lëvizje e vetme përveç blerjes së ushqimeve, në Kroaci ka njerëz që dalin për të marrë ajër të pastër dhe për të bërë vrap.

Këtë e tregon Myrto Uzuni për “Sport Ekspres”, megjithëse rutina e lojtarit vazhdon të jetë si më parë, me ndryshim që tani nuk po luan ndeshje futbolli, pasi në Kroaci e kanë ndaluar.

“Unë në Kroaci bëj të njëjtën jetesë si më përpara, pasi fle dhe zgjohem me të njëjtën ëndërr. Shkoj dhe bëj stërvitje individuale, kthehem në shtëpi dhe rregjimi. Në kohën e lirë duke luajtur gjithmonë “Play Station”.

Për sa i përket Koronavirusit shteti kroat i ka marrë masat, ka mbyllet lokalet ku ka shumë njerëz dhe supermarketet do punojnë me orar të caktuar dhe farmacitë që janë hapur. Njerëzit këto ditë janë rralluar disa, por jetesa vazhdon normalisht pasi kur dal në ballkon shoh njerëz që dalin shëtitje me qenin e tyre dhe për vrap.

Sa i përket Besnik Prengës që kemi te Lokomotiva, është njeri me zemër të madhe dhe shumë i aftë në punën e tij. Me një fjalë si një njeri do ta përshkruaja: “I mrekullueshëm”, shprehet Uzuni. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: