Connect with Us

Arbitri i Superiores ka mbetur rrugëve në Gjermani/ Drejtori i klubit të Superiores tallet: Hajde me biçikletë

Sport

Arbitri i Superiores ka mbetur rrugëve në Gjermani/ Drejtori i klubit të Superiores tallet: Hajde me biçikletë

Publikuar

-

Shqipëri prej më shumë se një jave është në izolim total. Përhapja e coronavirusit në vend ka detyruar Qeverinë ashtu si në çdo vend tjetër në botë të mbyll kufinjtë për të penguar më shumë përhapjen e këtij virusi.

Janë të shumtë njerëzit që për punët e tyre jashtë vendit nuk kanë mundësi të kthehen në vendlindje pasi janë mbyllur të gjitha pikat doganore ajërore dhe tokësore. Shqetësimi më i madh i tyre është se ndodhen jashtë për disa punë të tyre personale dhe do të ktheheshin në Shqipëri për të vazhduar jetën e tyre, por për mbylljen e kufinjëve duhet të qendrojnë aty ku janë. Një shqetësim i madh është edhe çështja ekonomika pasi të qendrosh për një periudhë të gjatë do edhe një kosto financiare që jo të gjithë mund ta përballojnë.

Një prej atyre njerëzve që kanë jashtë edhe gjyqtari i Superligës, Klajdi Kola që prej disa ditësh qendron në Gjermani në pamundësi për t’u kthyer në Shqipëri. Një një foto të postuar në Newsport.al për gjyqtarin Kola që kërkon ndihmë nga Qeveria, në mënyrë tallëse ka komentuar drejtori i Laçit, Naim Halili. “Futja me biçikletë Klajdi”, shkruan Halili në komentin e tij duke u tallur kështu me gjyqtarin që ndodhet në një vështirësi të madhe për momentin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: