Connect with Us

Arbitri i Superiores mbeti në Gjermani, Igli Tare bën gjestin e madh

Sport

Arbitri i Superiores mbeti në Gjermani, Igli Tare bën gjestin e madh

Publikuar

-

Arbitri I njohur I Superiores, Klajdi Kola I cili para disa orësh bëri thirrje se kishte ngecur në Gjermani së bashku me shumë shqiptarë të tjerë dhe askush nuk është kujtuar t’I ndihmoj, ka reaguar sërish në rrjetin e tij social. Apeli I parë I Klajdi Kolës ishte ndaj kryeministrit Rama për t’I ndihmuar duke iu mundësuar udhëtimin, ndërsa më pas në një komunikim për newsport.al arbitri deklaroi se në komunikimet me Ministrinë e Jashtme iu kishin thënë të gjenin miq e shokë për tu akomoduar.

Së fundmi me anë të një postimi në rrjetet sociale arbitri bën të ditur se kishte komunikuar me Ambasadën Shqiptare në Berlin dhe prisnin përgjigje prej tyre. Ndërkohë që udhëzon të gjithë shqiptarët e ngecur në Gjermani të bëjnë të njëjtën gjë duke kontaktuar Ambasadën në Berlin. Në mbyllje të postimit, Klajdi Kola falenderon Ambasdën dhe Igli Taren I cili si duket ka ndërhyrë për të zgjidhur problemin e arbitrit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: