Connect with Us

Çfarë do të ndodhë me Superioren pas koronavirusit?/ Ja varianti më i mirë i mundshëm për të gjithë

Sport

Çfarë do të ndodhë me Superioren pas koronavirusit?/ Ja varianti më i mirë i mundshëm për të gjithë

Publikuar

-

Shumë vënde në Europë janë duke përjetuar kaosin dhe panikun nga Koronavirusi, me një numër që shtohet dita-ditës dhe nuk ka rënie. Kjo ka bllokuar gjithçka, madje si kurrë më parë edhe futbollin.

Por si mund të zgjidhet situata në Shqipëri? Për momentin, vendosja e titullit dhe fateve në tavolinë nuk qendron si variant. Rruga më e mirë e ka një axhendë të qartë, që qendron në mënyrën llogjike. Shteti në Shqipëri ka mbyllur gjithçka deri në datën 3 prill, për të parë qartë situatën në të cilën do të përfshihet vendi ynë nga pandemia.

Nëse deri në këtë datë do të arrijmë që ta marrim situatën në kontroll, atëherë me shumë mundësi klubet do të nisin stërvitjen që nga data 4 prill, pra nëse do të kemi edhe qetësimin e gjendjes. Rreth 15 ditë kohë mund t’i jepet klubeve që të kthejnë lojtarët në gjendjen e tyre më të mirë fizike pas izolimit dhe deri në fundin e qershorit është koha mëse e konsiderueshme për mbylljen e sezonit 2019-2020.

Ky është variant më i mirë, por frika e madhe ekziston në një përkëqsim të situatës në fundin e këtij muaji, duke parë se dalja me orar e qytetarëve në vendin tonë, e nxorri jashtë kontrollit gjithçka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: