Connect with Us

Dyshohet pozitiv me coronavirus/ Piloti i njohur refuzon të bëjë testin, për një arsye të madhe

Sport

Dyshohet pozitiv me coronavirus/ Piloti i njohur refuzon të bëjë testin, për një arsye të madhe

Publikuar

-

Lewis Hamilton, përmes një mesazhi në rrjetet sociale, ka bërë me dije se është në formë të mirë dhe nuk është prekur nga coronavirus. Ai ka hedhur poshtë zërat se është infektuar nga virusi vdekjeprurës. Këto lajme dolën pas takimit që pati me aktorin Idris Elba dhe Sophie Trudeau, bashkëshorten e kryeministrit kanadez, të dy pozitivë me coronavirus.

“Përshëndetje, shpresoj të jeni duke ia kaluar mirë dhe të jeni mirë më shëndet. Ka patur disa spekulime për mua, për shëndetin tim, pas pjesëmarrjes në një event, ku ishin edhe dy persona që kanë dalë pozitiv. Dua t’ju bëj me dije se jam mirë dhe stërvitem dy herë në ditë. Nuk kam asnjë simptomë dhe tani kanë kaluar 17 ditë nga ai takim me Sophie dhe Idris”, tha Hamilton, kampion bote në Formula 1.

Më tej, piloti britanik shton: “Kam biseduar me mjekun tim dhe e pyeta nëse ishte e nevojshme të bëja testin. E vërteta është se numri i tamponëve që përdoren për testin ndaj coronavirus është i limituar dhe ka njerëz që kanë më shumë nevojë se unë. Duke qenë se nuk kam simptoma dhe faktit që kam qenë në izolim 2 javët e fundit, nuk do ta bëj testin, që tamponin ta përdorin persona që kanë më shumë nevojë se unë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: