Connect with Us

Ndryshime te Tirana, ja çfarë ndodh pas largimit të Devollit

Sport

Ndryshime te Tirana, ja çfarë ndodh pas largimit të Devollit

Publikuar

-

Pasi Bledar Devolli, trajnerir i skuadrës së U-19 dha dorëheqjen nga drejtimi, duket se ndodhën ndryshime në radhët e Akademisë së Tiranës. Kështu, Migen Memelli është rikthyer dhe ka marrë drejtimin e skuadrës së të rinjve, duke qenë se ka drejtuar skuadrën e paratërinjve U-17.

Ndërkohë që skuadra U-17 e Tiranës, i mbetet një ish-lojtari që ka dalë nga moshat e Tiranës, e madje ka qenë edhe pjesë e skuadrës bardheblu, Fatjon Muhameti. Ka luajtur pak me Tiranën për disa vite nëelitë, por është aktivizuar edhe në Superiore dhe në Kategorinë e Parë me skuadra të tjera si: Kastrioti, Turbina e Gramshi.

Më pas, Muhameti ka nisur karrierën si trajner me ekipet e moshave të Tiranës… Ekipet e Tiranës këtë sezon kanë një ecuri mjaft e mirë, por jo vetëm kaq, nga të dyja ekipet shumë lojtarë janë duke kontribuar edhe në skuadrën e Parë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: