Connect with Us

Panik për Koronavirusin, futbollistët e Superligës do të testohen

Sport

Panik për Koronavirusin, futbollistët e Superligës do të testohen

Publikuar

-

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, dhe trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, beson se lojtarët duhet të testohen për koronavirus para se të rinisin seancat stërvitore dhe ndeshjet në Ipko Superligën e Kosovës.

Futbollistët e klubeve kosovarë janë vetizoluar në shtëpi shkaku i pezullimit të kampionatit në Ipko Superligën e Kosovës, që u vendos shkaku i përhapjes së koronavirusit kudo në botë, transmeton Gazeta Express.

Përderisa ata s’kanë pasur mundësi të zhvillojnë ndeshje apo stërvitje me klubet e tyre, shumicës u janë dhënë programe stërvitore individuale për t’i ndjekur sa të jenë në shtëpi. E para se të kthehen në stërvitje me klubin, Eroll Salihu beson se do të kishte qenë mirë që ata të testohen.

“Unë mendoj se klubet duhet së paku t’i bëjnë ato teste para se ta fillojnë sërish punën në ekip, të paktën mjekët që kanë përvojë t’ua masin lojtarëve temperaturën apo t’i pyesin për ato simptomat kryesore në mënyrë që të mos i lihet rastësisë. E klubet që kanë mundësi le të shkojnë edhe më tej me teste”, ka thënë Salihu në emisionin sportiv “Favorit” në T7.

Të njëjtin mendim e ka edhe Afrim Tovërlani, i cili megjithatë thotë se në Feronikel s’është diskutuar ende kjo mundësi. “Lojtarët janë të shqetësuar për situatën. Ne nuk e kemi diskutuar ende sa i përket testeve pasi që për momentin nuk kemi kontakte të përditshme me ta. Por, do të ishte mirë t’i bënim ato teste”, ka thënë Tovërlani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: