Connect with Us

Reali planifikon transferimin e shekullit, por koronavirusi i bën gjëmën

La Liga

Reali planifikon transferimin e shekullit, por koronavirusi i bën gjëmën

Publikuar

-

Emergjenca Coronavorus ka kthyer përmbys botën e futbollit. Kampionatet janë ndalur në pritje që sittuata të kthehet përsëri në noramalitet. Mes këtyre është edhe Ligue 1, që mund të mbyllet në korrik.

Një detaj shumë i rëndësishëm në seknarin e paraqitur nga Marca. Një skenar që ka për rotagonistë Real Madrid dhe Kyllian Mbappe. Klubi spanjoll duket se është vënë në lëvizje për të bindur sulmuesin e Paris Saint-Germain që të transferohet në Madrid. Megjithatë, marrëveshja rrezikon të dështojë për shkak të përmbysjes së kalendarit.

Mbappe, në fakt, kishte vendosur të merrte kohë dhe ta vendoste të ardhmen e tij në përfundim të Euro 2020. Por kompeticioni europian është shtyrë për vitin tjetër dhe kjo komplikon planet e lojjtarit dhe, për rrjedhojë, ato të Real-it.

Kjo situatë e bën më konkrete hipotezën e një rinovimi të bujshëm të Mbappe me PSG-në.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: