Connect with Us

Tefik Osmani publikon foton historike dhe bën komentin epik/ “Tani e kuptova sa jam plakur”

Sport

Tefik Osmani publikon foton historike dhe bën komentin epik/ “Tani e kuptova sa jam plakur”

Publikuar

-

9 shkurt, 2005. Shqipëri-Ukrainë, një ndeshje që do t mbahet mend për atë flamur gjigant që u hap në tribunën përballë të stadiumit “Qemal Stafa”. Miqtë fituan pastër, 0-2, ndërkohë që të gjithë titullarët e kanë mbyllur me futbollin e luajtur.

Tefik Osmani është i vetmi që vazhdon e luan edhe sot e kësaj dite, me Tiranën, si dhe Ilion Lika, i cili ishte në stol në atë sfidë. Korçari zëvendësoi Geri Çipin në minutën e 56-të dhe atë ndeshje ka mundësinë ta ndjekë sërish në RTSH Sport.

Osmani, postimin e Pano Xhixhos, Drejtorit të Departamentit të Sport në RTSH, e ka shpërndarë edhe në llogarinë e tij në “Instagram” dhe është e pamundur të mos mungojnë notat e humorit prej tij. “Tani e kuptova sa jam plakur, Pano Xhixho. Unë, Sali Berisha dhe Edi Rama po luajmë akoma”, shkruan me shaka Osmani, i cili shquhet për batutat e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: