Connect with Us

Video/ “Air Albania” mund të kthehet në spital”, Rama bën paralajmërimin e frikshëm

Kombëtare

Video/ “Air Albania” mund të kthehet në spital”, Rama bën paralajmërimin e frikshëm

Publikuar

-

Shqipëria është duke iu nënshtruar një shtetrrethimi nga sot ku lëvizja gjatë javës do të jetë në orarin 5-1 ndërsa ditën e dielë nuk do të lejohet. Masa këto të marra nga qeveria për të parandaluar përhapjen e Coronavirus në vend, ku numri I rasteve të konfirmuara po rritet dita ditës.

Kryeministri Rama ka bërë sërish vetëm pak minuta më parë një dalje live në facebook, ku ka bërë thirrje për qëndrimin në shtëpi ndërsa thekson se situata mund të agravojë së tepërmi dhe në Shqipëri të kemi qindra të vdekur. Ndër të tjera kryeministri Rama duke iu referuar Kroacisë e cila po mendon të bëjë gati për spital stadiumin e Zagrebit ka thënë se një gjë e tillë mund të ndodhë edhe me “Air Albanian” nëse vazhdojmë të dalim jashtë.

“Kroacia more Kroacia, po e kthejnë stadiumin në Zagreb në spital. Imagjinoni tani ta kthejmë në spital ne “Air Albanian”. Mos o Zot dhe për çfarë, se nuk mbajmë dot rradhë, se kanë mbaruar qepët dhe domatet dhe thua ti po ikim në udhëtimin e fundit”, ka thënë Rama.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: