Connect with Us

Aventura e re në Jordani/ Skënder Gega e nis me një mesazh të madh

Sport

Aventura e re në Jordani/ Skënder Gega e nis me një mesazh të madh

Publikuar

-

Skënder Gega është zyrtarisht pjesë e Al Faisaly në Jordani. Ish-trajneri I Partizanit ka firmosur me skuadrën e re, por deri më tani nuk ka mundutë bëjë asnjë stërvitje për shkak të pandemisë së coronavirusit që është përhapur në të gjithë botën.

Në faqen zyrtare, klubi ka shpërnadrë një mesazh të trajnerit Gega për të gjithë lojtarët që të qendrojnë sa më të sigurt pasi stërvitja do të nis shumë shpejt dhe në këto momente shëndeti është parësor për të gjithë. Gega nuk është prezantuar ende zyrtarisht, por kjo është thjesht një formalitet pasi kontrata është firmosur.

Letra e Skënder Gegës drejtuar lojtarëve:

Të daashur lojtarë në këtë situatë të vështirë për të gjithë, dua t’iu uroj të gjithëve ju dhe familjeve tuaja të jeni të shëndetëshëm dhe të sigurt. Si trajner I ri I këtij klubi unë dua të sigurohem që ju të jeni të gjithë mirë. Në këto kohë është mirë që të kujdesin për veten dhe familjen tuaj. Në të njëjtën kohë të jeni optimist që me ndihmën e zotit gjërat do të kthehen shumë shpejt në normalitet. E di që nuk është e lehtë, por unë dua që të gjej një mënyrë që ju të jeni mirë edhe nga gjendja piskologjike. Uroj të jemi në fushë së bashku për t’u stërvitur fortë e të të takohemi me fansat tanë.Ju lutem qendroni të sigurt, pasi unë besoj se do të nisim aventurën tonë shumë shpejt. Solidarizim dhe me besim shumë të madh, unë besoj që gjërat do të nisin të funksionojnë. Ju uroj më të mirat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: