Connect with Us

Dikur ishte një super ekip, fitonte edhe Superioren/ Sot prek fundin

Sport

Dikur ishte një super ekip, fitonte edhe Superioren/ Sot prek fundin

Publikuar

-

Skuadra e Elbasanit, ndërtohet çdo sezon me synimin për t’u rikthyer në elitë, aq më tepër që bëhet fjalë për një klub me shumë histori dhe që ka traditë në futbollin shqiptar.

Por, në çdo fund-sezoni, verdheblutë kanë qenë shumë afër “greminës”, rënies në Kategorinë e Dytë, e madje tri sezone më parë, verdheblutë luajnë në futbollin më inferior. Edhe këtë sezon, skuadra është në krizë.

Por, duket se në Elbasan janë të ndikuar nga rrethanat dhe e kanë mendjen gjetkë. Gjithë shqetësimi lidhet me aksionet dhe gjyqin që klubi ka me anglezët. Ende sot nuk dihet me saktësi në çfarë pike kanë shkuar gjërat dhe nëse ka një datë për fillimin e procesit gjyqësor që po kthehet në një telenovelë më vete.

Një situatë vërtet misterioze, që e mban “peng” Elbasanin, sepse nga ky gjyq varet çfarë do të ndodhë me pronësinë e klubit, për të kaluar më pas në çështjet e tjera, te trajneri dhe grupi i futbollistëve.

Gjithçka mbetet për t’u parë, por kuptohet që çdo ditë që kalon, është në dëm të Elbasanit që për të pestin vit radhazi nuk është pjesë e Superiores. Kjo është periudha më e gjatë në historinë shekullore, që ky klub është larg elites…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Presidenti i Sionit zbulon prapaskenat, ja pse e hodhi Lenjanin në mes të rrugës

Publikuar

-

Nga

Presidenti i klubit të Sion, Kristian Konstantin, ishte ndër të parët që mori masa radikale për të shmangur krizën si pasojë e ndalesës së koronavirusit. Por nëse klubet e tjera shkurtonin rrogat e lojtarëve me anë të një akordi, ai i kaloi të gjithë në asistencë sociale, ndërsa shkarkoi direkt 9 prej tyre pasi e […]

LEXO TE PLOTE