Connect with Us

“I paske lëshuar pëllumbat…”/ Sabien Lilaj ngacmon keq portierin e njohur të Superiores

Sport

“I paske lëshuar pëllumbat…”/ Sabien Lilaj ngacmon keq portierin e njohur të Superiores

Publikuar

-

Në kushte izolimi dhe dalje të kufizuara jashtë shtëpisë, natyrshëm të gjithë i janë vërsulur rrjeteve sociale për të kaluar kohën. Një foto e postuar në “Facebook” nga portieri i Flamurtarit, Shpëtim Moçka, duke qenë vetëm në shëtitoren e “Lungo Mares” në Vlorë, ka bërë që të vijnë ngacmime nga më të ndryshmet.

Mesfushori korçar, Sabjen Lilaj, i cili luan Izarel me klubin Sektzia Nes Tziona, ka qenë i pari që ka ironizuar me Moçkën për vetë situatën që po kalon vendi pas përhapjes së koronavirusit. “I paske lëshuar pëllumbat o gjigand…”, i shkruan Lilaj.

Ndërsa përgjigjia e Moçkës është e menjëhershme. “Ore izraelit, gjallë je ti apo ku të gjen gjë ty…”. Më pas Lilaj e kalon gjithçka me një buzëqeshje.


Futbollistët janë miq prej vitesh, duke qenë bashkë pjesë e Kombëtareve të moshave për një periudhë jo të vogël.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: