Connect with Us

Ishte duke festuar në pub me shoqërinë, futbollisti merr lajmin që ishte pozitiv me koronavirus

Sport

Ishte duke festuar në pub me shoqërinë, futbollisti merr lajmin që ishte pozitiv me koronavirus

Publikuar

-

Mbrojtësi i Portsmouth, Sean Raggett rezultoi pozitiv me testin e koronavirusit. Lajmi i hidhur erdhi pasi kishte dalë në pub për të konsumuar ndonjë birrë dhe ngrëën diçka, në Gillingam. Futbollisti ishte kthyer në qytet për ditëlindjen e të ëmës.

“Nuk besoja se kisha rezultuar pozitiv! U befasova, qëndroja në heshtje dhe mendoja. Ishte e frikshme”, tregoi lojtari.

Pas telefonatës së fizioterapistit të Portsmouth që e informonte për pozitivitetin, 26-vjeçari ka lënë menjëherë lokalin, për të mos vënë në rrezik shëndetin e të tjerëve. Raggett është një nga katër lojtarët e Portsmouth që rezultuan pozitivë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: