Connect with Us

Mjeku i njohur italian flet pa doreza/ Ja çfarë do të ndodhë me futbollin!

Seria A

Mjeku i njohur italian flet pa doreza/ Ja çfarë do të ndodhë me futbollin!

Publikuar

-

Coronavirusi ka krijuar kaos dhe alarm në të gjithë Botën dhe futbolli normalisht që ka kaluar në plan të dytë prej kohësh tashmë. Së fundmi, vjen një tjetër lajm i keq për të gjithë sportdashësit në Itali dhe jo vetëm, pasi ndeshjet e Seria A mund të luhen me dyer të mbyllura deri në muajin tetor.

Këtë e ka deklaruar mjeku epidemolog, Pierluigi Lopalco, në një intervistë për La Republica. “Duhet të jemi sa më transparent me njerëzit, por jo t’i fusim në panik ato. Sipas parashikimit tim, kjo situatë do të vazhdojë deri në verë. Zgjidhja më e mirë për futbollin është që aktivietet të zhvillohen me dyer të mbyllura.

Sigurisht që do ta kalojmë këtë moment të vështirë, por do ta bëjmë me ritme shumë të ngadalëta. Njerëzit do të dalin nga shtëpitë, do të shkojnë në punë, por do të duhet shumë kujdes”, mbyll Lopalco.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE