Connect with Us

Shpërthen babai i yllit serb të Realit/ Arrestojeni nëse është fajtor

La Liga

Shpërthen babai i yllit serb të Realit/ Arrestojeni nëse është fajtor

Publikuar

-

Veprimi i Luka Jovic është bërë një çështje shtetërore në Serbi. Sulmuesi theu urdhrin e Real Madrid, doli nga karantina dhe fluturoi drejt Serbisë për ditëlindjen e së dashurës disa ditë më parë. Ky veprim nuk u prit aspak mirë në Beograd, aq më tepër që në Spanjë është përhapur shumë koronavirusi.

Presidenti Vucic e kërcënoi se lojtari do të arrestohej nëse dilte nga shtëpia, teksa Jovic u justifikua me faktin që autoritetet nuk kanë udhëzimet e duhura. I fundit që ka folur për këtë temë është babai i sulmuesit në një prononcim për spanjollen AS.

“Duket sikur është një kriminel. Nëse duhet të shkojë në burg, le ta arrestojnë, por vetëm nëse është fajtor. Ai erdhi në Beograd dhe u fut në karantinë. Fotot ku dallohet duke ecur në qendër të qytetit janë të disa muajve më parë. Edhe Sofia, e cila është shtatzënë, është e izoluar në shtëpi”, deklaron babai i sulmuesit të Real Madrid.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: