Connect with Us

Tërmeti i frikshëm në Kroaci, futbollisti shqiptar tregon tmerrin/ Dolëm menjëherë jashtë

Sport

Tërmeti i frikshëm në Kroaci, futbollisti shqiptar tregon tmerrin/ Dolëm menjëherë jashtë

Publikuar

-

“Zot mbaj dorën e na shpëto”. Është lutja që më së shumti e kanë bërë në Kroaci që pas mëngjesit të sotëm. Një tërmet afro 5.3 ballë ka lëkundur Kroacinë dhe ka sjellë dëme matieriale sidomos në Zagreb. Lojtarët shpiptarë që jetojnë atje, e kanë ndjerë shumë, por fatmirësisht pa asnjë pasojë.

“U ndje shumë. Ishte rreth orës 6:30. Vërtetë i fortë dhe është përllogaritur rreth 5.3 ballë. Dolëm menjëherë jashtë sepse na zgjoi nga gjumi.

Fatmirësisht nuk kemi pasoja në shtëpi. Ne jemi të gjithë mirë”, tregon për “Panorama Sport” lojtari i Lokomotovës së Zagrebit, Indrit Tuci, i cili është mik dhe bashkëlojtar ekipi edhe me Myrto Uzunin, Enis Çokajn dhe Jon Mersinajn.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: