Connect with Us

Adnan Januzaj i befason të gjithë me deklaratën: Ja çfarë do të bëja po të isha me Koronavirus

La Liga

Adnan Januzaj i befason të gjithë me deklaratën: Ja çfarë do të bëja po të isha me Koronavirus

Publikuar

-

Pandemia Covid-19 ka marrë përmasa të mëdha dhe ka bërë që gjithë Europa të futet në izolim, ndërsa të shumtë janë ata që kanë nisur të frikësohen prej këtij virusi që po lë pas viktima në çdo shtet. Por në këtë grup nuk përfshihet Adnan Januzaj. Futbollisti me origjinë shqiptare nuk duket të jetë i frikësuar nga Koronavirusi, teksa e kalon me humor këtë situatë.

Në një video live në rrjetin social “Instagram”, që po kthehet si një burim informacioni këto ditë karantinimi, lojtari i Real Sociedadit së bashku me shokun e ekipit Alex Remiro u janë përgjigjur pyetjeve të shumta nga ndjekësit e tyre. E një prej kureshtjeve drejtuar Januzajt ishte se si do të reagonte nëse do të ishte i prekur me Koronavirus. “Me siguri do i fusja topin mes këmbëve”, ishte përgjigja e dalë prej sulmuesit të Real Sociedad, duke shkaktuar të qeshura. Megjithëse në këto kohë gjen më shumë njerëz në spitale se në fushat e blerta, Januzaj ka zjgedhur ta marrë me sportivitet gjithë situatën e krijuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: