Connect with Us

E bujshme/ Cristiano Ronaldo lodhet me Juventusin, gati transferimi te një super klub

Seria A

E bujshme/ Cristiano Ronaldo lodhet me Juventusin, gati transferimi te një super klub

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo dhe Juventusi mund të ndahen në fund të këtij sezoni. Lajmi i bujshëm në lidhje me të ardhmen e yllit portugez vjen nga Spanja. Diariogol.com raporton se 35-vjeçari shpreson të nisë një tjetër aventurë të re.

CR7 tundohet nga ideja për t’u transferuar te PSG, duke parë dhe marrëdhëniet fantastike të agjentit të tij, Jorge Mendes, me drejtuesit e kampionëve të Francës. PSG do të shesë Neymar në verë dhe sheh Ronaldon si zëvendësuesin ideal të brazilianit.

Juventusi nuk dëshiron të heqë dorë nga sulmuesi, por do ia lërë në dorë vetë lojtarit të zgjedhë. Nëse preferon transferimin në kryeqytetin francez, bardhezinjtë do të ishin gati të nisnin tratativat e shitjes me PSG-në.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: