Connect with Us

“Ishte katastrofë te Rangers”/ Nga Skocia i japin goditjen e radhës Eros Grezdës

Kombëtare

“Ishte katastrofë te Rangers”/ Nga Skocia i japin goditjen e radhës Eros Grezdës

Publikuar

-

Karriera e Eros Grezdës nuk po gjen më qetësi dhe shkëlqim, që nga koha kur do të rrëmbente vëmendjen e të gjithëve te Osijek dhe do të largohej te Rangersi. Atëherë kur të gjithë prisnim lojtarin shqiptar në nivelet më të larta, më së shumti ishte protagonist në skandale dhe në pjesën rozë të lidhjeve të tij, sesa për veprat e realizuara në fushën e lojës.

Ndërkohë “Dailyrecord” ka publikuar një shkrim të fundit, atje ku raporton se Greza ka të ardhme të pasigurt, pasi te Osijeku ka ulje të rrogës. Për shkakun e ndalimit të futbollit nga Koronavirusi, te klubi kroat futbollistët do të paguhen me 50% më pak.

Gjithashtu kur e gjitha kjo të kalojë, rroga do të rikthehet me 25% ulje nga paga fillestare. Gjithashtu “Dailyrecord” nuk ngurron të shkruajë se Grezda ka qenë një “katastrofë” te Rangersi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: