Connect with Us

Koronavirusi pushton Spanjën, merret vendimi drastik për futbollin

La Liga

Koronavirusi pushton Spanjën, merret vendimi drastik për futbollin

Publikuar

-

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në të gjithë Europën, teksa Italia deri tani është shteti më i prekur, teksa menjëherë më pas vjen Spanja.

Pikërisht në Spanjë situata vazhdon të përkeqësohet, teksa numri i të prekurve dhe viktimave është në rritje.

Për këtë arsye presidenti i federatës spanjolle të futbollit, ka pasur një bisedim me presidentët e klubeve për të folur për situatën.

Është rënë dakord që futbolli të pezullohet deri në një datë ta pacaktuar, deri në pritje të një vendimi të qeverisë se kur mund të rinisë futbolli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti i Atletico Madridit ndërron jetë në një moshë fare të re

Publikuar

-

Një lajm i trishtë vjen nga Spanja ditën e sotme, me Atletico Madrid që ka njoftuar ndarjen nga jetë të 14-vjeçarit, që luante për moshat e “Los Colchoneros”. Christian Minchola Sanchez numëronte mbi 50 gola me moshat e Atleticos, por ditën e sotme është ndarë tragjikisht nga jeta. Klubi madrilen ka shprehur ngushëllime për familjen […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE