Connect with Us

Kush fiton më shumë para? Messi iu tregon “targën” Ronaldos dhe Neymarit

Sport

Kush fiton më shumë para? Messi iu tregon “targën” Ronaldos dhe Neymarit

Publikuar

-

“France Football” do të publikojë të martën raportin e përvitshëm të përfitimeve financiare të futbollistëve dhe trajnerëve, një klasifikim që prej vitesh kryesohet nga treshja Messi-Ronaldo-Neymar.

Nuk do të bëjë përjashtim as ky sezon, pasi është zbuluar paraprakisht që Messi është futbollisti me të ardhurat më të larta vjetore, i ndjekur nga Ronaldo e Neymar. Sa i përket renditjes së trajnerëve, ai që përfiton më shumë është Diego Simeone, i ndjekur nga Anonio Conte dhe Pep Guardiola.

Për t’i kuptuar më shumë shifrat në lojë, të gjitha bruto, revista franceze saktëson se janë marrë në analizë të ardhurat nga paga, bonuset sportive të sezonit të kaluar dhe përfitimet nga kontratat me sponsorët dhe reklamat të vitit fiskal aktual.

1 – Lionel Messi (Barcelona): 131 milionë euro (bruto)

2 – Cristiano Ronaldo (Juventus): 118 milionë euro (bruto)

3 – Neymar (PSG): 95 milionë euro (bruto)

4- Antoine Griezmann (Barcelona): 38.5 milionë euro (bruto)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: