Connect with Us

Nuk kam folur me Gjicin/ Abazaj e sheh veten në Belgjikë sezonin e ri

Sport

Nuk kam folur me Gjicin/ Abazaj e sheh veten në Belgjikë sezonin e ri

Publikuar

-

Kategoria Superiore është pezulluar për shkak të përhapjes së Coronavirus ndërsa të gjithë aktorët e sportit qëndrojnë të izoluar në shtëpi derisa jeta normale të rikthehet sërish. Sulmuesi I Kukësit Kristal Abazaj në një lidhje direkte për “Fan Zone” ka folur për momentet e tij në izolim, ku është shprehur se Albi Doka është një nga miqtë e tij më të mirë në këto ditë, ndërsa kampionatin e quan ende të hapur.

“Doka ka të drejt pasi është në vend të parë me meritë. Tani Tirana nuk humbet prej 12 ndeshjesh dhe nuk kam cfarë ti them. Unë pjesën time të lirë e kaloj me Albin dhe disa shokë të tjerë të rrethit tim të afërt”, u shpreh Abazaj.

Ushqimet? “Të them të drejtën frigoriferi është një nga miqtë e mirë për mua”, u shpreh sulmuesi i verilindorëve.

Keni fol me Gjicin? “Nuk jam tip që flas shumë me presidentin pasi dhe ka angazhimet e veta në Bashki. Ne jemi ende në garë kemi ndeshje me Tiranën e tjerat prap. Kjo nuk varet vetëm nga mua por edhe nga të tjetër. Unë dua të lëvizë dhe do të kthehem në Belgjikë. Shpresoj që të gjej një marrëveshje me Anderlehtin pasi nuk dua të qendroj më aty”, përfundoi Kristal Abazaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: