Connect with Us

Tifozi i Tiranës e quan tradhtar/ Eni Imami ia mbyll gojën me këtë përgjigje (video)

Sport

Tifozi i Tiranës e quan tradhtar/ Eni Imami ia mbyll gojën me këtë përgjigje (video)

Publikuar

-

Eni Imami la Tiranën këtë merkato dimri dhe u largua drejt Korçës, ku u bashkua me Skënderbeun. Një lëvizje që krijoi jo pak polemika, me tifozët bardheblu, të cilët kurrë nuk kanë dëshirë që lojtarët e tyre të transferohen në kundërshtarë brenda vendit.

Eni Imami gjithë tifozëve që e quajnë tradhtar ka vendosur t’i përgjigjet nëpërmjet një video të postuar në “Instagram”, ku flet një prej imamëve më të shquar të vendit tonë, Ahmed Kalaja. Ky i fundit në këtë periudhë karantine ka vendosur tu përgjigjet pyetjeve të fansave të tij në “Facebook”.

Kalaja dihet tashmë që është tifoz me Tiranën dhe shpesh pyetet edhe rreth klubit bardheblu, në këtë rast rreth largimit të mbrojtësit.

Tifozi: Eni Imami është tradhtar i Tironës se na iku pa lënë gjurmë.

Kalaja: Eni Imami është habibi i zemrës sepse në radhë të parë ai i shërben familjes së tij. Kështu që Zoti e shpërbleftë dhe e ruajttë. Pastaj ai nuk është tradhtar sepse edhe mbiemrin e ka Imami.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: