Connect with Us

“Unë nuk pyes njeri te Tirona, e kam lejen në xhep”/ Albi Doka nuk e hedh poshtë mundësinë për t’u transferuar te Partizani

Sport

“Unë nuk pyes njeri te Tirona, e kam lejen në xhep”/ Albi Doka nuk e hedh poshtë mundësinë për t’u transferuar te Partizani

Publikuar

-

Kategoria Superiore është pezulluar për shkak të përhapjes së Coronavirus ndërsa të gjithë aktorët e sportit qëndrojnë të izoluar në shtëpi derisa jeta normale të rikthehet sërish. Mbrojtësi I Tiranës, Albi Doka në një lidhje direkt me “Fan Zone” ka folur mbi situatën e krijuar dhe të ardhmen, se çfarë pret pasi futbolli të rinisë. I pyetur nga studio Doka nuk ka thënë as po e as jo rreth një transferimi tek Partizani, duke lënë gjithçka të hapur.

“Për mendimin tim po ua tbem që tani Tirana do të dalim kampion. Ushqimi? Tani që rrim mbyllur unë ndez zgarën dhe ha. Bëj gjithashtu shumë stërvitje sepse i kam kushtet këtu në shtëpi.

Jam në shtëpinë time dhe i kam të gjitha kushtet për t’u stërvitur. Unë mezi po pres të kthehem dhe të ngre Kupën.

Shoku që ke fol më shumë? Shoku që rri më shumë dhe flas është Kristal Abazaj. Unë i them tani që kampionati është mbyllur dhe duhet të na shikoj duke ngritur Kupën.
Plani për të luajtur me Partizani? Unë mendoj vetëm për Tiranën të mbaroj dhe pastaj po shikoj për jashtë.

Ke marrë leje nga Tirana për këtë intervistë? Unë e kam lejen kur të dua si tirans që jam”, ka thënë Doka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: