Connect with Us

A do ta ndërpresin këtu “martesën”/ Buffon dhe “Zonja” marrin vendimin e papritur

Seria A

A do ta ndërpresin këtu “martesën”/ Buffon dhe “Zonja” marrin vendimin e papritur

Publikuar

-

Portieri Gianluigi Buffon do të rinovojë me shumë mundësi me skuadrën e Juventusit. Ekipi italian po mendon që të zgjasë bashkëpunimin me portierin veteran.

Shtatlarti me shumë mundësi do të jetë pjesë e kampionëve dhe në vitin 2021, pavarësisht se ka 42 vite mbi shpatulla. “Gardiani i portës” nuk ka ndërmend të dorëzohet, pasi do të thyejë sërish rekorde.

Ai dëshiron të fitojë me patjetër Champions Leaguen dhe Juventusi mund t’ia japë këtë kënaqësi. Të gjithë gjasat të bëjnë të mendosh se legjenda do të mbetet në Torino dhe do të jetë sërish si portier si rezervë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: