Connect with Us

“Akoma shpreson byrazer?”, Doka batuta me Abazajn dhe Keidi Baren

Sport

“Akoma shpreson byrazer?”, Doka batuta me Abazajn dhe Keidi Baren

Publikuar

-

Albi Doka numëron 24 ndeshje të zhvilluara këtë sezon dhe është një njdë rlojtarët që ka dhënë kotributin e tij për ecurinë fantastike të Tiranës. Bardheblutë kryesojnë renditjen në Superiore me 9 pikë më shumë se Kukësi ndjekës dhe janë afër rikthimit te titulli pas 11 vitesh.

Mbrojtësi i djathtë i është përgjigjur disa pyetjeve në “Instagram”, aty ku nuk e kursen humorin dhe ironinë. Gjënë më të lumtur cilëson momentin kur të dalë kampion me Tiranën e madhe, teksa 22-vjeçari përgjigjet kështu kur e pyesin nëse janë të vërteta zërat e një transferimi te Partizani.

“Sa të bukur e ke uniformën e ekipit ti Klejdi Bare”, duke iu drejtuar mesfushorit të Malagës në La Liga 2 (e ka uniformën bardheblu si Tirana). Më pas sërish titulli. Abazaj i Kukësit është miku i tij më i mirë. “Për të dal kampion ke, veç prit pak sa të fillojë kampionati prap”, i shkruan sulmuesi i Kukësit, teksa Doka ka këtë përgjige: “Akoma ke shpresa ti byrazeri im?”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: