Connect with Us

Arapi e zbulon pa dashje: Te Teuta jemi stërvitur edhe në grup

Sport

Arapi e zbulon pa dashje: Te Teuta jemi stërvitur edhe në grup

Publikuar

-

Disa nga skuadrat shqiptare nuk e morën edhe me aq seriozitet ditët e para të periudhë së përhapjes së “COVID-19”. Në vendin tonë. Madje, te Tirana u stërviten me grup, por mbrojtësi i Teutës, Renato Arapi që ka qenë pjesë e shumë ekipeve të njohura në elitë, mes tyre edhe Dinamos, Shkumbinit, Besës e Skënderbeut, madje ka veshur edhe fanelën kuqezi, ka theksuar se edhe në Durrës janë stërvitur bashkë…

Pushimi

Ja si e nis ai prononcimin për “Supersport”: “Sprova pa fund, por të gjithë bashkë do e kalojmë edhe këtë periudhë. Pjesën më të madhe të kohës jam munduar të kaloj me fëmijët, me lojëra, televizon, emisione për sportin. Edhe me “play-station” mirë jam, nuk jam keq. Luaj online me shokët”.

Stërvitja

“Ne jemi munduar që të bëjmë stëvitje inidivudale, por ka rastisur një grup lojtarësh që jemi aty në stadium në të njëjtin orar dhe kjo ka bërë që të stërvitemi bashkë”.

Ndërprerja

“Besoj se ndërprerja e kampionatit në këtë moment nuk i shërben askujt. Mendoj se nuk mendohet shuëm për sportin në këtë moment, por shpresojmë ta kalojmë shumë shpejt që njerëzve t’u kthehet buzëqeshja se e kemi të nevojshme”, – tha në fund mbrojtësi durrsak, Renato Arapi.

/VipSport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: