Connect with Us

Flet Gjoka: Ndërprerja i prish punë Tiranës/ Ja pse

Sport

Flet Gjoka: Ndërprerja i prish punë Tiranës/ Ja pse

Publikuar

-

Ernest Gjoka ka folur në “Supersport”, duke u ndalur edhe te ecuria e Tiranës, skuadrës që po kryeson elitën e futbollit tonë, por edhe për mënyrën se si mund ta kalojnë skuadrat këtë periudhë dhe sa mund të ndikojë kur të rifillojë gara. “Ishte një “erë” që po frynte për Tiranën, që nuk kishte asgjë që ta ndalte. Por tani çdo gjë mund të jetë ndryshe”.

Kukësi

Ernest Gjoka, në karrierën e tij si trajner ka drejtuar edhe skuadrën e Kuëksit, me të cilën ka dal edhe kampion, ndërsa lidhur me rivalitetin dhe sa të aftë janë kuksianët që të rivalizojnë dhe t’i rrëmbejnë kreun bardhebluve, Ernest Gjoka që aktualisht drejton Shkëndinë e Tetovës ka shtuar se: “E njoh ekipin e Kukësit dhe mendoj se e ka potencialin për të luftuar për titullin. Në Shqipëri luftohet për 3 pikë apo 1, ndërsa 9 më duken shumë. Por Kukësi ka potencial në skuadër”.

Ndërprerja

“Tirana kishte një ecuri që ishte e vështirë të ndalej, por ndodhi koronavirusi. Ndoshta mund të jetë pozitive për të, ndoshta negative. Por mendoj se kampioanti do të jetë i luftuar deri në fund”, – tha Ernest Gjoka në fund të prononcimit të tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: