Connect with Us

“Kam mbetur vetëm”, rrëfehet Rrahmani: Ndaj Maqedonisë shpresoj të luajmë me… tifozë

Kombëtare

“Kam mbetur vetëm”, rrëfehet Rrahmani: Ndaj Maqedonisë shpresoj të luajmë me… tifozë

Publikuar

-

Amir Rrahmani, mbrojtësi shtatlartë i përfaqësuesë së Kosovës tashmë që kampionatet janë ndërprerë ai flet se si po e kalon  këtë periudhë. Në një intervistë për “Supersport”, ish-mbrojtësi i Partizanit ka pohuar: “Nuk është e njëjta gjë stërvitja, kemi bërë palestër me trajnerin personal po është pak ndryshe se është çrregulluar mënyra e jetesës. Në kohën që kemi fjetur gjithmonë, nuk na zë më gjumi, ndaj është e çuditshme”.

Karantina

“Kjo është dita e 16 në karantinë. Ndeshja me Sampdorian ishte para dy javësh. Pas asaj ndeshje ishim të izoluar se kuptuam se 5-6 lojtarë kishin dalë pozitiv. Ne që kemi pasur kontakte me ta u desh të izolohemi dy javë, pastaj ishte Juventusi, edhe Fiorentina që doli futbollisti pozitiv. Ne kemi pasur izolim që nuk kemi pasur të drejtë të dalim. Zakanji ka dalë pozitiv, por deri tani nuk na është bërë asnjë test se nuk kemi pasur simptoma. Kur të fillojmë stërvitjet, do të bëjmë ato testet”.

Shtyrja

Siç edhe dihet, Amir Rrahmani, në verë nis një eksperiencë të re me skuadrën e njohur të Napolit. I pyetur se nëse kjo shtyrje zgjat, çfarë do të bëjë me skuadrën e tij të re, ai ka shtuar: “Në korrik fillon kontrata me Napolin, nuk e di se çfarë do të bëhet. Siç e ka vendosur presidenti i Italisë, deri me datën 4 prill duhet të jemi të gjithë brenda. Por nuk dihet ende një datë e saktë”.

Statusi

I pyetur se në këto moment a mërzitet në shtëpi dhe a do të ishte më mirë që të ishte i lidhur, mbrojtësi shtatlartë shton se: A është mirë të jesh beqar?! Tani jo, kam mbetur me biçikletën time”.

Kosova

Në fund, flet edhe për vendin e tij, Kosovën, ku edhe siç dihet përfaqësuesja do të luajë një ndeshje mjaft të rëndësishme me Maqedoninë e Veriut. “Më mirë që u shty ndeshja me Maqedoninë e Veriut se po ta luanim, do ta luanim pa tifozë. E provova me Sampdorian, ishte një ndeshje pa ndjenja, është shumë e vështirë të luash pa tifozë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: