Connect with Us

Nuk lejohet të shkosh as te berberi/ Ja si do të duken yjet e futbollit kur të mbarojë karantina (foto)

Sport

Nuk lejohet të shkosh as te berberi/ Ja si do të duken yjet e futbollit kur të mbarojë karantina (foto)

Publikuar

-

Izolim total i thuajse krej globit prej “Coronavirus”. Kjo pandemi e frikshme ka ndalur edhe futbollin, sportin më të dashur për njerëzimin. Nuk lejohen më grumbullime, ndërsa lojtarët janë karantinuar në shtëpitë e tyre. Ka disa që kanë rezultuar pozitivë nga testet përkatëse, duke mos i shpëtuar infektimit misterioz, që po merr mijëra jetë këtë muaj. Por, të qëndruarit në shtëpi dhe kujdesi maksimal për të mos kontaktuar me asgjë nga mjedisi i jashtëm, krijon edhe një problem më vete për këdo.

Më shumë se kurrë ndihet nevoja e berberit, qoftë për t’u rruajtur, qoftë për t’u qethur. Nëse të parën mund ta bësh edhe vetë, të dytën nuk ke shanse. Edhe ata që kanë bërberë personalë, si yjet e futbollit, vështirë të futen në duart e tyre në këtë emergjencë “Coronavirusi”, sepse nuk e di se nga të vjen infeksioni. Kësisoji, mbetet të shihet se si do të mbyllet kjo periudhe karantine e paafat për personazhët VIP-a, mes të cilëve edhe futbollistët.

Me siguri, do të tjetërsohen, aq sa do ta ruajnë një foto me mjekër e flokë të gjata, si kujtim nga një moment i hidhur dhe i frikshëm botëror, “COVID-19”. Tabloidi anglez “The Sun” ka bërë disa fotomontazhe, se si pritet të duken disa futbollistë të njohur, me shtimin e mjekrave, pas periudhës së izolimit për shkak të urgjencës së “Coronavirus”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: