Connect with Us

Pasojë e koronavirusit/ Futbollistit të Kombëtares i përgjysmohet rroga

Kombëtare

Pasojë e koronavirusit/ Futbollistit të Kombëtares i përgjysmohet rroga

Publikuar

-

Futbollisti i kombëtares, Eros Grezda, pritet të humbasë gjysmën e rrogës në Kroaci për shkak të koronavirusit. Klubi i tij, Osijeku, deklaroi se do të ulë shpenzimet pas ndërprerjes së kampionatit.

Karrierën në “Ibrox” e nisi shumë mirë dhe pritej të shkëlqente. Sa shumë kanë ndryshuar kohët për Eros Grezdën, që jo vetëm nuk arriti të tregonte veten te Rangers, por do të detyrohet të pranojë humbje financiare në Kroaci.

Lojtari i kombëtares shqiptare u huazua në janar tek Osijeku në Ligën e Parë kroate, aty ku ishte përpara sesa të transferohej në ishujt britanikë, veçse epidemia e koronavirusit duket se do të këtë.

Mediat kroate njoftojnë se Osijeku bëhet i pari klub i elitës që lajmëron uljen e rrogave për lojtarët e tij në masën deri në 50 për qind, nëse kampionatin nuk rinis.

Kësaj i bëjnë jehonë mediat skoceze, të cilat e quajnë vendimin e Osijekut si një problem për Rangers, që mesa duket do të duhet të plotësojë rrogën për shqiptarin e Kosovës.

Gjithsesi, Koronavirusi ka edhe rrezikun për shëndetin dhe jetën, diçka që padyshim ndikon te Grezda, ndërsa në Kroaci numri i të sëmurëve vazhdon të rritet dhe ka arritur gati në 400.

Përveç ndikimit të epidemisë, Grezda ka pasur edhe një shqetësim tjetër këto ditë dhe pikërisht ai i shkaktuar nga tërmeti, që tronditi Zagrebin, por edhe gjithë Kroacinë.

Tërmeti i rënë në 22 mars ishte i magnitudës 5.4 të shkallës Rihter, më i forti tërmet i 140 viteve të fundit në Kroaci, dhe shkaktoi dëme të mëdha materiale, si dhe një viktimë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Jam një person i ndjeshëm”, Sadiku i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Duartrokitja nga ballkoni në orën 8 të mbrëmjes për doktorët spanjollë dhe personelin shëndetësor që po luftojnë me koronavirusin është kthyer në diçka të përditshme tashmë. Një nga këta persona që e kryen çdo mbrëmje këtë gjest mirënjohjeje është dhe sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku, i cili luan për skuadrën e Malagës në Spanjë. Në një […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE