Connect with Us

SKENARI I FUNDIT/ Tirana në Champions, Kukësi dhe Laçi në Europa League, Partizani…

Sport

SKENARI I FUNDIT/ Tirana në Champions, Kukësi dhe Laçi në Europa League, Partizani…

Publikuar

-

Situata në vendin tonë sa vjen e po përkeqësohet për shkak të virusit “Covid 19”. Qindra të infektuar dhe deri më tani janë shënuar 5 viktima. Ndërkohë në Federatën Shqiptare të Futbollit po mendohet seriozisht se çdo të ndodhë. Edhe pse sekretari i përgjithshëm Ilir Shulku pati deklaruar se nuk do të ketë titull në tavolinë, situata pritet të agravojë derisa të arrihet piku. Por, deri kur do të zgjasë nuk dihet dhe nën zë flitet që kampionati të përfundojë me renditjen aktuale.

Pra, Tirana të shpallet kampione duke shkuar në Champions League, ndërsa Kukësi dhe Laçi shkojnë në Europë. Të njëjtën gjë bën dhe Teuta që përfiton prej Skënderbeut që është i pezulluar, ndërsa në shtëpi mbetet Partizani. Pra, kampionët e Shqipërisë janë më të “djegurit” nga ky skenar i Superiores që duhet theksuar se mbetet në kuadrin e aludimeve. Gjithçka do të vendoset në javët në vazhdim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: