Connect with Us

Tirana publikon videon emocionuese/ Bashkë për një qëllim… për jetën

Sport

Tirana publikon videon emocionuese/ Bashkë për një qëllim… për jetën

Publikuar

-

Shqipëria, ashtu si e gjithë Bota është në luftë me armikun “COVID-19” dhe është e gjitha e izoluar. Aktivitetet sportive kanë kaluar në plan të dytë prej kohësh dhe gjithçka është pezulluar.

Një mesazh mjaft i bukur ka ardhur ditën e sotme nga klubi i Tiranës, që ka bërë një video emocionuese, duke shkruar që tashmë jemi të gjithë bashkë në misionin e jetës dhe të gjithë jemi për një qëllim.

Klubi bardheblu gjithashtu shkruan se të gjithë i ka marrë malli për stadiumin, por tani jemi në një mision tjetër. Kujtojmë se pezullimi i kampionatit për fatin e keq të Tiranës erdhi në momentin më të mirë për ta, pasi bardheblutë udhëhiqnin renditjen dhe ishin në një formë të jashtëzakonshme.

Bashkë për një qëllim… për jetën

Bashkë për një qëllim… për jetën #bashkëdojadalim #rrinështëpi #vishfanellëneTironës

Gepostet von KF Tirana am Dienstag, 24. März 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: