Connect with Us

Unë te Tirana? Lorenc Trashi sqaron njëherë e mirë të gjithë zërat e fundit

Sport

Unë te Tirana? Lorenc Trashi sqaron njëherë e mirë të gjithë zërat e fundit

Publikuar

-

Lorenc Trashi ka folur për situatën në të cilën gjendet vendi ynë, teksa shumë njerëz po preken nga virusi “Covid 19”.

Mbrojtësi i majtë i Partizanit, në një lidhje direkte me Supersport tregoi se si po përgatitet ekipi i kuq, si dhe gjithashtu tregoi se çdo të ndodhë me kontratat e lojtarëve. Trashi i mëshoi faktit se dëmtimi e trembi shumë sidomos për Kombëtaren.

“Telushi më ka thënë që të shkojë në Vlorë, por me thënë të drejtnë s’po ma mban me situatën që është krijuar tani. Ai po stërvitet atje në mënyrë individuale, ndryshe nga ne. Bën përgatitje dhe me topin.

Berberi? Dy ditë para se karantinoheshim, i morëm masat dhe u qethëm. Tani besoj se janë mbyllur gjitha. Tani që jemi në këto kushte duhet të përballemi me to. Stafi ynë na ka dhënë një program. Megjithatë nuk është një stërvitje që mund të përfitosh shumë nga ana fizike.

Dëmtimi? Kur më ndodhi dëmtimi, gjëja e parë që kam menduar ishte Kombëtarja. Ndodhi ky dëmtimi, nuk e doja. Më vinte shumë keq. Bisedoja me familjarët e mi, kur do të vij në formë tani. Por, shpesh ka edhe gjëra të mira dhe me këtë pandeminë e përhapur në gjithë botën, ndeshjet e Kombëtares s’do të luhen.

Ecuria e skuadrës? Për pjesën time që u dëmtova dhe pata një mungesë të gjatë në ekip, nuk besoj se ka ndikuar mosaktivizimi im te ecuria. Edhe kur isha unë, ishim në të njëjtën gjendje. Sa i përket kontratave, çdo gjë do të shihet kur të fillojë kampionati. Është një problem, që UEFA dhe Federata kanë thënë që kampionati duhet të përfundojë në qershor, po shumë futbollistëve u përfundon kontrata më para.

Unë me Tiranën? Janë photoshope që disa faqe në rrjetet sociale po punojnë për t’i ngritur pak moralin njerëzve, për t’i bërë të qeshin”, përfundoi ai.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: