Connect with Us

VIDEO/ “E meritoni t’ju bjerë virusi”, trajneri i njohur shpërthen keq ndaj gazetarëve

Sport

VIDEO/ “E meritoni t’ju bjerë virusi”, trajneri i njohur shpërthen keq ndaj gazetarëve

Publikuar

-

Zhorge Zhezus, trajneri i Flamengos, është bërë përsëri objekt diskutimesh në Portugali, për mënyrën se si i është kundërvënë gazetarëve vendas. Tekniku ishte kthyer nga Brazili, ku deklaroi se ishte me koronavirus e nuk e priste që në aeroport të kishte radhë për ta pritur.

Në momentin që ai mbërriti në Lisbonë, një turmë e madhe gazetërësh e kameramanësh iu afruan për ta intervistuar, pa maska apo dorashka, andërsa ai ishte I pajisur me të tilla. Ai u kërkoi atyre të largoheshin disa herë pasi nuk dëshironte të fliste dhe që ta linin të qetë. Por gazetarët dhe kamerat e ndoqën nga mbrapa shumë afër dhe atëherë ai shpërtheu. “E meritoni t’ju bjerë virusi”, ishin fjalët e teknikut para se të largohej tejet i nervozuar.

Më kthimin në Portugali, Zhezus e presin dy javë karantinë e detyrueshme, masë që ka marrë shteti për çdo person që vjen nga jashtë në këtë vend, për të evituar përhapjen e infeksionit të rrezikshëm. Zhezus ishte i mërzitur edhe nga fakti se për pasojë të virusit, dy ditë më parë kishte humbur një shok të ngiushtë dhe ish-bashkëpunëtor të tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: