Connect with Us

VIDEO/ FSHF le nam, fut në konkurs ish-futbollistin e Milanit

Sport

VIDEO/ FSHF le nam, fut në konkurs ish-futbollistin e Milanit

Publikuar

-

Federata Shqiptare e Futbollit, ka nisur së fundmi një konkurs, duke marrë shkas nga izolimi për shkak të Koronavirusit, teksa ka ftuar të gjithë fëmijët që të dërgojnë video duke luajtur futboll në shtëpi. 20 videot më të mira do të përzgjidhen nga një juri e Federatës së Futbollit dhe do të fitojnë disa dhurata simbolike, të afishuara në faqen zyrtare të FSHF-së.

Në këtë konkurs nuk mund të mungojnë edhe hilet. Organi më i lartë i futbollit në vend, ra në “gracë”, duke përfshirë në këtë konkurs, ish-futbollistin e Milanit, Hakim Mastur.

 

FSHF e prezanton si Klejdis Sylja nga Shkodra, por në fakt video nuk është e tij.  Pasi djaloshi në fjalë ia ka vjedhur marokenit Mastur, i cili dikur u cilësua si një talent i rrallë, madje e krahasuan edhe me Mesin, por në fakt ai nuk arriti të shpërthente kurrë.

View this post on Instagram

I miss football so much! 😫 stay safe and positive everything will be good #stayathomechallenge ✌🏽

A post shared by Hachim Mastour (@fantasyhachi) on

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Juventin i thekur, por Rama e gjen motivimin te rivalët: Të bëhemi si Milani i Sakit

Publikuar

-

Nga

Në Itali ka dhënë mendimin e tij sesi duhet të dilet nga kjo situatë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Një juventin dhe që e adhuron këtë skuadër, por kur vjen puna për të gjetur histori të mëdha suksesi, përfundon te Milani i kohërave të arta. Si në rastin për zgjidhjen e kësaj pandemie dhe […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE