Connect with Us

“1 vit sport katër ture, po më shumë?”, ish-futbollisti që shkroi historinë me Kukësin bëhet nostalgjik dhe ironizon

Sport

“1 vit sport katër ture, po më shumë?”, ish-futbollisti që shkroi historinë me Kukësin bëhet nostalgjik dhe ironizon

Publikuar

-

Roland Peqini e ka nisur karrierën me moshat e Elbasanait dhe më pas u pikas nga Dinamo, të cilët e afruan dhe fillimisht e atashuan pranë moshave, por duke e pasur edhe kontigjent të skuadrës së parë afro një dekadë e gjysmë më pare, duke qenë se bëhet fjalë pëtr një lojtar të talentuar që ishte pjesë e përfaqësueseve kuqezi të moshave.

Roland Peqini u huazua edhe te Apolonia në Superiore njw sezon, ndërsa më pas u rikythye për një vend stabël te Dinamo. Krahas bluve provoi që të veshë edhe fanelat e Kukësit, dhe Elbasanit apo Tiranës.

Por, në një postim që ka bërë në profilin e tij në “Facebook”, Roland Peqini kujton me nostalgji periudhën kur ai ishte pjesë e skuadrës së Kukësit. Skuadra zuri vendin e dytë dhe luajti për herë të parë në Europë, madje duke shkuar në turin e katërt e duke luajtur me ekipin e njohur turk të Trabzonsporit.

Ja postimi që ka bërë Roland Peqini….

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: